با ما همراه باشید

ترین ها

آینده در گذشته

معرفی بازی‌هایی که از زمان خود جلوتر بودند

منتشر شده

آینده در گذشته

اگر بازیسازان مشهور دنیا به وعده‌های بزرگ خود عمل کنند ، گیمرها می‌توانند به لمس آینده در حال حاضر امیدوار باشند. قرار نیست آنها در هیپنوتیزم و خواب مصنوعی، رویای آینده را ببینید. این بار قرار است از دریچه ی بازی‌های کامپیوتری به این دنیای جذاب قدم بگذارید. در دنیایی که هر روز خبر از یک پیشرفت علمی و صنعتی در آن مخابره می شود، خبر ساخت یک موتور گرافیکی که بتواند دروازه های جدید به سوی دنیای گیمینگ بگشاید، به هیچ عنوان غیر قابل تصور نیست. گرافیک هایی که به راحتی قابل تمایز از واقعیت نیستند و یا بهتر از آن شخصیت های فرعی و شخصیت های غیرقابل بازی که صاحب تفکر و کاراکتر منحصر به فرد خود هستند ؛ همه و همه در آینده نه چندان دور قابل دسترسی خواهند بود. سال 2016 یکی از سال های امید بخش برای پیشرفت چشمگیر صنعت گیمینگ است. با این حال انتظارات ما نیز بالا است و هر بازی ای را نمی توانیم به عنوان یک عنوان زیبا و جذاب بپذیریم.به بهانه پیشرفت تکنولوژی ساخت بازی، این بار قصد داریم به معرفی پنج عنوانی بپردازیم که در زمان عرضه، سال ها از دوران خود جلوتر بودند و توانستند نام خود را در دنیای بازی های کامپیوتری جاودانه سازند. 

 Shenmue

Shenmue یکی از عناوین زیبا و جذابی بود که با وجود جلو بودن از زمان خود، تا حد زیادی قربانی زمان عرضه نامناسب و پلتفرم شکست خورده ی خود شد. Shenmue در زمانی که کنسول دریم کست نفس های آخر خود را می کشید به بازار عرضه شد و جوانمرگی این کنسول موجب شد شاهکاری به نام Shenmue مورد توجه گیمرها قرار نگیرد. بدون شک می توان گفت Shenmue اولین عنوانی بود که در آن می توانستید کمد لباس های خود را باز کنید، تمام کلید های برق کارآیی داشتند و می توانستید از هر کدام برای روشن و خاموش کردن چراغ ها بهره بگیرید. از همه مهمتر شخصیت های فرعی هر کدام صاحب کاراکتر منحصر بفرد بودند و علایق خاص و برنامه روزانه مخصوص به خود را داشتند. از سوی دیگر Shenmue یکی از اولین بازی هایی بود که از چرخه آب و هوا استفاده می کرد. در نهایت می توان آن را بازی ای دانست که سال ها از دوران خود جلوتر بود.

System Shock 2بسیاری از گیمرهای جدید تصور می کنند تنها در رپچر و شهر کلمبیا می توان زیبا ترین داستان سرایی را در کنار المان های اکشن یافت، با این حال کمتر گیمری از این موضوع آگاهی دارد که بازی System Shock 2 به نوعی پدرخوانده ی تمامی قسمت های بایوشاک محسوب می شود. System Shock 2 چه از لحاظ داستان سرایی و چه در زمینه گیم پلی، هیچ سنخیتی با دوران خود نداشت. داستان در System Shock 2 خیلی صاف و پوست کنده در اختیار بازیکنان قرار نمی گرفت. گیمرها باید خود به دنبال کشف رموز بازی می رفتند و این امر با گشت و گذار در محیط بازی، صحبت با کاراکتر های مختلف، گوش کردن به نوار های صوتی و خواندن متون مختلف گنجانده شده در بازی میسر می شد. شاید الان فکر کنید سازندگان چنان کار بزرگی انجام نداده اند، اما گیمرهایی که این بازی را در زمان عرضه تجربه کردند، به خوبی می دانند که در آن دوران هیچ بازی ای از چنین قابلیتی بهره نمی برد و System Shock 2 به نوعی پایه گذار این نوع از گیم پلی بود. علاوه بر تمام این مسائل، System Shock 2 یکی از نخستین عناوینی بود که المان های اکشن را با نقش آفرینی ترکیب، و معجونی بسیار خوش ساخت در اختیار گیمر ها قرار داد.

Phantasy Star Online

دریم کست، یکی از بدشانس ترین کنسول های تاریخ بود. امروز که به دوران فرمانروایی این کنسول نگاه می کنیم، به این نتیجه می رسیم که بازی های انحصاری این کنسول، پایه گذار بسیاری از سنت ها و سبک ها در دنیای بازی های کامپیوتری هستند. در آن هنگامی که کاربران کنسول ها مجبور بودند تمامی بازی ها را به تنهایی انجام دهند، دریم کست رویای هزاران دوستدار سبک نقش آفرینی را بدل به واقعیت کرد. زمانی که سرویس های پی اس ان و ایکس باکس لایو پا به عرصه وجود نگذاشته بودند، سگا شبکه ی «سگانت» را راه اندازی کرد. کاربران با استفاده از اینترنت های نه چندان پرسرعت آن زمان می توانستند با یکدیگر آشنا شوند و پس از آن در بازی Phantasy Star Online به شکار موجودات فضایی بپردازند. سرور های Phantasy Star Online به شبکه سگانت متصل بود و کاربران بدون کمترین مشکلی می توانستند با یکدیگر به بازی و گفت و گو بپردازند. 

Half Life 2


بازی هاف لایف 2  یکیاز مشهورترین بازی های اکشن اول شخص است که در زمان عرضه، چه از لحاظ گرافیکی و چه در زمینه داستان سرایی چندین پله از بازی های هم دوران خود بالا تر بود. بازی بر پایه موتور سورس ساخته شده بود و سازندگان دست بازی برای طراحی انیمیشن ها و فیزیک باور پذیر داشتند. در همین حال Half Life 2 یکی از معدود بازی هایی بود که فاقد هر گونه کات سین بود و تمامی وقایع داستان در طول گیم پلی و بدون هیچ گونه وقفه ای روایت می‌شدند. حتی تفنگ های موجود در این بازی نیز در تاریخ ماندگار شدند. کمتر گیمری را می توان یافت که با دیلم قرمزو اسلحه جاذبه Half Life 2 ناآشنا باشد. اسلحه جاذبه در این بازی به تنهایی فیزیک را به سخره گرفت و منبع الهام بسیاری از بازی هایی شد که پس از Half Life 2 پا به عرصه وجود گذاشتند. سالهاست که طرفداران این بازی منتظر خبر ساخت اپیزود سوم ان هستند و اعلام این خبر می تواند مانند یک بمب در فضای مجازی عمل کند.

Jet Set Radio


سه عنوان از پنج بازی حاضر در این لیست، عناوین انحصاری کنسول دریم کست هستند. چیزی نمی توان گفت، جز این که دریم کست مهد ذوق، داستان سرایی و خلاقیت بود. Jet Set Radio به قدری زیبا وجذاب بود که به هیچ عنوان قابل باور نبود. امکان نداشت مهمانی ای بدون انجام این بازی صورت بگیرد.گرافیک سل شید این بازی و رنگ های زنده ای که در آن به کار رفته بودند، تاکنون در هیچ بازی دیگری دیده نشده بودند. حتی امروز نیز موسیقی متن این بازی می تواند افراد زیادی را برای ساعت ها در خود غرق سازد. شخصیت های بازی نیز به زیبایی هر چه تمام تر و درست همانند کاراکترهای انیمیشن ها طراحی شده بودند که باعث می شد هر گیمری در ثانیه نخست عاشقشان شود. 


ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عکس خوانده نمی شود

تیتر یک / از چهار گوشه جهان

بزرگترین توطئه‌های تاریخ در دنیای Assassin's Creed

بررسی تئوری‌های سری بازی Assassin's Creed از اتفاقات عجیب ولی واقعی جهان پیرامون ما 

منتشر شده

تئوری توطئه طرفداران نسبتا پرشماری در سراسر جهان دارد، افرادی که معتقدند حوادث دنیا هرکدام دلیلی پنهان دارند و دست‌هایی از پشت پرده مشغول برنامه ریزی و جایگذاری مهره‌ها در عرصه سیاست جهانی هستند. در تاریخ کم سراغ نداریم پرونده‌هایی را که طرفداران تئوری توطئه در مورد ماهیت مرموز و پنهانشان اتفاق نظر دارند. در این میان مواردی هم هستند که به قدری اسرار آمیز و جذاب هستند که علاوه طرفداران تئوری توطئه، افراد عادی و آکادمیک را هم به دلایل و ماهیت اصلی حادثه مشکوک می‌کند. این حوادث به واسطه ماهیت اسرار آمیزشان پتانسیل بسیار بالایی برای پیاده سازی در سناریو بازی‌های ویدیویی را دارند. سری بازی‌های Assassins Creed، تاریخ را میدان نبرد دو گروه «تمپلارها» (Templars) و «اساسین‌ها» (Assassins) می‌داند، به عقیده سازندگان این بازی، هیچ حادثه‌ای در دنیا رخ نداده، مگر اینکه این دو گروه در آن دست داشته باشند. این بار قصد داریم به بررسی حوادثی اسرارآمیز در تاریخ بپردازیم که سری Assassins Creed تئوری‌هایی را درباره ماهیتشان روایت کرده. 

مهاجمان مقبره آرک

بخشی از این داستان براساس واقعیت نگاشته شده و ریشه بخش اعظم دیگر آن را باید در افسانه‌ها جست. صلیبیون در جنگ‌های صلیبی، در یکی معابد بیت المقدس شی باستانی و اسرارآمیزی یافتند. این که آن‌ها چه چیزی را کشف کردند، در تاریخ ثبت نشده و به عنوان یکی از نقاط تاریک تاریخ از آن یاد می‌شود. برخی معتقد اند که آن‌ها در این خرابه‌ها به معبد حضرت سلیمان دست یافته‌اند. معبدی که مملو از جواهرات و گنجینه‌های این پادشاه باستانی بود. با این حال برخی دیگر اعتقاد دارند صلیبیون به چیزی بیش از جواهرات دست یافتند. بر اساس خط داستانی Assassin's Creed ، فرقه اساسین‌ها بر این باور است که آن ها بخشی ازEden را یافتند. شی‌ای که به نژادی باستانی اجازه داد بر انسان‌ها حکمفرمایی کند. ممکن است این نژاد باستانی فرشته‌ها باشند یا موجودات فضایی.

راز داوینچی

تئوری‌هایی پیرامون فرزندان حضرت مسیح برای قرن‌های متمادی در محافل طرفداران تئوری توطئه مطرح شده است. ایده‌هایی که تا قرن سیزدهم میلادی علنی نمی‌شوند. بسیاری معتقاند که عیسی مسیح صاحب یک فرزند از ماری ماگدلین بوده که پس از شهادت آن حضرت از سرزمین فلسطین خارج شده است. حتی برخی از افراد بر این باورند فردی که پس از مرگ روی صلیب بار دیگر زنده شد، نه خود مسیح که پسر او بوده است. با این حال اساسین‌ها معتقدند که فرزند عیسی مسیح نه پسر که یک دختر بوده است. همسر الطیر هم که در قسسمت نخست Assassin's Creed از او صحبت می‌شود - که پیش از پیوستن او به فرقه اساسین‌ها همسر او بوده - در اصل تنها نوه حضرت مسیح است. با این حال با مرگ او، نسل نوادگان مسیح روی زمین به پایان می‌رسد.

دره تونگوسکا

یک دره کاملا مرده در روسیه، چیزی در ژوئن 1908 در این منطقه منفجر شد و که تقریبا باعث نابودی بیش از هشتصد مایل مربع و فرویختن آن شد. بسیاری از مردن تئوری های متفاوتی درباره این حادثه ارائه می‌کنند. از تست ناموفق بمب اتمی گرفته تا حمله موجودات فضایی. با این حال اساسین‌ها ایده متفاوتی دارند. آن‌ها با استفاده از کمک نیکولا تسلا، قسمتی از Edenرا مسلح کردند تا تبدیل به یک سلاح کشتار جمعی شود. تسلا که در رقابت با رقیب تمپلار خود یعنی توماس ادیسون، شکست خورده و ورشکسته به روسیه بازگشته بود، سعی می‌کند به هر روشی که شده انتقام خود را از تمپلارها بگیرد. با این حال انتقامی که او به آن می‌اندیشید، بسیار بزرگتر از آب در آمد.

آزمایشگاه مورچه‌ها

تئوری‌های گسترده‌ای بر این اعتقاد استوار است که انسان‌ها چیزی جز یک نژاد مهندسی شده توسط موجودات فضایی نیستند. نژادی که بوجود آمده تا نقش موش آزمایشگاهی موجودات پیشرفته فضایی را ایفا کند. این افراد معتقد هستند که بناهای عظیمی مانند اهرام مصر و معابد جنوب آمریکا توسط یک نژاد هوشمند ساخته شده‌اند. فرقه اساسین این تئوری را یک قدم به جلوتر می‌برد و معتقد است که انسان‌ها نه توسط یک نژاد برتر فضایی، بلکه توسط انسان‌های نخستین و به عنوان برده خلق شده‌اند. با این حال انسان‌ها علیه اربابان خود قیام می‌کنند و پس از شکست آن‌ها، تمدن خود را روی خرابه‌های تمدن آن‌ها می سازند.

پروژه فیلادلفیا

نیروی دریایی آمریکا در سال 1943 پروژه‌ای را آغاز کرد تا ناوشکنUSS Eldrige  را نامرئی سازد. این عملیات در ایالت فیلادلفیا انجام شد. گفته می‌شود که ناو ده ثانیه در زمان به عقب بازگشت و در ایالت ویرجینیا ظاهر شد. گزارش شده برخی از ملوانان این ناوشکن با بدنه کشتی ترکیب شده بودند، گویی جزیی از اجزای سازنده کشتی هستند. اما این تمام ماجرا نیست. به گفته اساسین‌ها، این عملیات توسط تمپلارها برنامه ریزی و انجام شده است. این کشتی به مدت هجده دقیقه به آینده سفر کرده و بازگشته. تمپلارها که به هدف خود در آینده دست یافته بودند، عملیات را متوقف ساختند.

افسانه راسپوتین

راسپوتین یکی از اسرارآمیزترین مردان تاریخ است که موفق شد تبدیل به پرنفوذترین مرد دربار آخرین تزار روسیه شود. نفوذ او بر ملکه به قدری بود که بسیاری معتقد بودند این فرد یک جادوگر و ساحر است. داستان قتل او هم بسیار جالب است، وقتی سم کشنده و مهلکی که برای کشتنش آماده کرده بودند، بر بدنش اثر نکرد، تصمیم گرفته شد که او را با گلوله از پای دربیاورند. با این حال گلوله ها هم بر او اثر نمی‌کنند. او که قصد فرار داشت، توسط یکی از قاتلانش با چاقو مورد حمله قرار گرفت و در سوراخی در رودخانه یخ زده انداخته شد، وقتی جسدش را یافتند، متوجه شدند گلوله‌ها و چاقو هم موجب کشتنش نشده بودند. او در آن موقعیت هم قصد داشته خود را نجات دهد که در نهایت بر اثر خفگی کشته می‌شود. گفته می‌شود که راسپوتین یک تمپلار بوده که به خانواده سلطنتی روسیه نفوذ کرده و کنترل آن ها را در دست گرفته بود. او یک ساحر یا جادوگر نبود، بلکه قدرت هایش را از تکه‌ای ازEden  می‌گرفت که در قصر سلطنتی مخفی شده بود. 

فرار نافرجام هیتلر

در تاریخ ثبت شده که آدولف هیتلر و معشوقه اش ایوا، اندکی پیش از رسیدن متفقین به دروازه‌های پناهگاه زیرزمینی اش خودکشی کردند و جسدهایشان سوزانده شد. با این حال گفته می‌شود که دو جسدی که متفقین یافتند، متعلق به این دو نفر نبوده و آن ها در اصل زنده بودند و قصد داشتند به برزیل یا آرژانتین فرار کنند اما پیش از خروج از شهر به دام اساسین‌ها میافتند و هر دو به دست آنان به قتل می‌رسند.

پایان کندی

روز ترور جان اف کندی، روز سیاهی برای ایالات متحده بود. روزی که محبوبترین رییس جمهور آمریکا توسط یک تیرانداز تنها به قتل رسید. این شاید چیزی بود که رسانه‌ها مخابره کردند تا مردم آن را باور کنند. باور این که لی هاروی آزوالد، تنها کار می‌کرده و تمام برنامه ریزی های قتل را به تنهایی انجام داده است، برای کمتر کسی قابل باور است. برخی اعتقاد دارند که افرادی از درون دولت برای مقابله با محبوبیت روزافزون کندی در میان مردم او را سربه نیست کردند. اما اساسین‌های تئوری جالب تری دارند. این که آزوالد و راننده رییس جمهور برای به دست آوردن تکه‌ای از Eden، در این ترور دست داشتند. در نهایت تمپلارها به هر ترتیبی که بود توانستند به چیزی که در پی آن بودند، دست یابند. 

ایلومناتی‌ها

سال‌هاست که ایلومناتی‌ها (illuminatiبه عنوان تشکیلاتی خطرناک و مخفی شناخته می‌شود. تشکیلاتی که گفته می‌شود در پشت بسیاری از اتفاقات بزرگ جهان قرار دارند. بسیاری هم معقتدند این تشکیلات غیر واقعی بوده و تئوری قدرت آن‌ها در دنیای فعلی تنها زاده‌ خیال عده‌ای از دوستداران تئوری توطئه است. بر اساس خط داستانی Assassin's Creed ، ایلومناتی‌ها در اصل نوادگان تمپلارها هستند که پس از پیدا شدن بقایای تمپلارها در اروپا مخفی شده‌اند. آن‌ها قصد دارند ذهن بشر را شتشوی مغزی داده و کنترل آن‌ها را در دست بگیرند. 

ادامه مطلب

تریلر

تریلر سینمایی Anthem

منتشر شده

ادامه مطلب

خبر یک / تریلر

تریلر بازی ترسناک Those Who Remain

منتشر شده

ادامه مطلب
تبلیغات


آپارات